Kanalizacja

 • This topic has 4 odpowiedzi, 5 głosów, and was last updated , temu by Anna Wolfarth.
Viewing 4 reply threads
 • Autor
  Wpisy
  • #2006
   slawek
   Forumowicz

    Witam,
    Zachęcam wszystkich do ponownego podjęcia tematu odprowadzenia ścieków z terenu naszego ogrodu. Na ostatnim walnym zgromadzeniu otrzymaliśmy informację o możliwości założenia kanalizacji. Z tego co już wiemy Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Zabierzowie umożliwia podłączenia działek Stowarzyszenia ROD Kmita do kolektora sanitarnego zlokalizowanego na działce nr 1557 (droga). Jednakże to od nas (działkowców) musi wyjsć solidarna inicjatywa, a jak sądzę większości z nas zależy na tym projekcie.
    Zachęcam więc do wpisów aby ruszyć z tematem.
    Pozdrawiam
    Działkowiec

   • #2044
    TK
    Forumowicz

     Jestem za , w XXI wieku szambo to przeżytek oraz nie ekologiczne. Poza tym szamba w większości nie opróżniane w znacznym stopniu przyczyniają się do powstawania osuwisk na terenie naszego ogrodu.

     TK

    • #2132
     Adam Pogoda
     Forumowicz

      i ja jestem jak najbardziej za działka 169
      serdecznie pozdrawiam Adam

     • #2135
      Anonim

       witam Wszystkich,

            mamy nielada problem proszę Państwa, bo nasze działki są usytuowane na podłożu wapiennym i wszelkie namakanie gruntu powoduje osuwanie zbocza, dlatego też priorytetem jest przystąpienie do budowy kanalizacji w celu odprowadzenia ścieków z szamb kanałem do przepompowni, a mamy na to rok. Następną sprawą jest odprowadzenie wód opadowych kolejnymi kanałami do rowu, abyśmy się wzajemnie nie zalewali. Pochylone lub dziurawe beczki pod rynnami nic nie załatwiają bo każdy każdego zalewa. Poobserwujcie pękające mury altan, murki ogrodzeniowe, utwardzone ścieżki, schody, podmakające piwnice – to wszystko już się dzieje. Góra się osuwa! Trzeba działać! DM

      • #2160
       Anna Wolfarth
       Forumowicz

        Szanowni Państwo,

        ja również popieram i bardzo zależy mi na realizacji tego projektu. Niemniej jednak obawiam się, że skoro trudno jest podjąć decyzję o wzroście opłaty rocznej z tytułu użytkowania działki (opłaty, która przeznaczona byłaby na realizację wielu istotnych przedsięwzięć służących poprawie stanu naszego ogrodu i komfortu korzystania z jego terenów wspólnych; brak środków nawet na zapewnienie stałego odbioru odpadów komunalnych) to przeforsowanie tego tematu będzie nie lada wyzwaniem. Teoretycznie nasza świadomość o konieczności ochrony środowiska jest wielka, ale jak przyjdzie do zachowania pewnych standardów (segregacja odpadów, oszczędzanie wody itp.) to okazuje się, że stanowi to dla wielu z nas wielki problem. Przy okazji ponawiam wniosek (kieruję go do Zarządu) o opomiarowanie (założenie liczników) dostawy wody do poszczególnych działek, jak również do zapewnienia stałego odbioru odpadów. Proszę również rozważyć, czy nie warto w perspektywie zastanowić się nad stałą dostawą wody do naszego ogrodu, by móc korzystać z naszych działek również w okresie, kiedy aktualnie (jesień-zima- część wiosny) jesteśmy pozbawieni dostępu do wody, co tym samym uniemożliwia korzystanie z nich.

        Pozdrawiam,

        Ania

      Viewing 4 reply threads
      • Musisz się zalogować aby odpowiedzieć na ten temat.