Wiadomość Nr 4/22 od Zarządu SOKmita

Szanowni Państwo, Drodzy Działkowicze!
Przedstawiam w dużym skrócie najważniejsze informacje.

1. SPOTKANIE w DOMU DZIAŁKOWCA

Spotkanie z zainteresowanymi Działkowiczami (dot. przeglądu map kanalizacji) w sobotę 6 sierpnia trwało dłużej niż zaplanowano; odbyły się liczne gorące dyskusje i merytoryczne rozmowy, wskazujące na potrzebę stałego utrzymywania kontaktów na linii Zarząd – Działkowcy. Dziękujemy za wszelkie uwagi i rady (oraz komplementy) – przekazałam je członkom Zarządu.

Mapa projektowa przyłącza kanalizacyjnego w oryginalnej wielkości została zawieszona na tablicy wewnątrz Domu Działkowca,

Treść dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników. Prosimy o zalogowanie się.

2. OGŁOSZENIE PREZESA P. Piotra ZABORSKIEGO

Wiem, że niektórzy z Państwa mają problem ze zlokalizowaniem działki, dlatego przygotowałem mapę, która – mam nadzieję – okaże się pomocna; dostępna jest na stronie https://www.rod-kmita.pl/mapa-ogrodu/ . Wystarczy wpisać numer działki w polu w lewym górnym rogu, żeby podświetlić poszukiwaną działkę na mapie Ogrodu.

3. FORUM DZIAŁKOWICZÓW

Pomysł zorganizowania na terenie ogrodu spotkania Zarządu Stowarzyszenia i Działkowiczów spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony Państwa; jest wiele spraw do omówienia i przedyskutowania; proponujemy zebrać się w jedną z sobót września: 10 lub 17, o godz. 15.00 (podaję dwa warianty terminu do wyboru – zależnie od warunków pogodowych); wydaje się, że dobre przestronne miejsce można znaleźć na niezabudowanej przestrzeni w pobliżu bramy nr III i pompy wodnej; prosimy o przyniesienie rozkładanych stołków lub koców; mile widziane będą słodkie przekąski lub napoje (bezalkoholowe); spotkanie składałoby się z 2 części:
I – FORMALNA (zapytania do zaproszonego pracownika Firmy Usługowo-Budowlanej WOD-KAN, informacje dot. stanu konta kanalizacyjnego, listy zaległości i dłużników, a także omówienie spraw bieżących i tematy zgłaszane przez Działkowców); przewidujemy nagłośnienie;

II – TOWARZYSKA.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DZIAŁKOWICZÓW !!!!!!!!!

4. RĘBAK i KONTENERY

Uprzejmie informuję, że sprawy dot. jesiennego wypożyczenia rębaka i kontenera (na wywóz odpadów wielkogabarytowych) są w trakcie ustalania terminów. Powiadomię Państwa o szczegółach w dodatkowym ogłoszeniu w najbliższym czasie.

Przy okazji uprzejmie proszę o uprzątnięcie „dzikich wysypisk śmieci i odpadów zielonych”, które nie świadczą zbyt dobrze o społeczności ogrodowej; nie chcielibyśmy zatrudniać w tym celu firmy zewnętrznej, przecież wydatki z tym związane pokryją wszyscy Działkowicze… wolałabym także nie zamieszczać fotografii tych miejsc…

Za radą jednego z Działkowców badamy możliwość regularnego sezonowego wywozu segregowanych odpadów z kilku zorganizowanych punktów na terenie Ogrodu.

5. NAPRAWA OGRODZENIA

Poszukujemy Działkowiczów do pomocy w naprawie ogrodzenia; prace z tym związane poprowadzi nasz Gospodarz Pan Władysław Dominik; dobrze byłoby zabezpieczyć Ogród jeszcze PRZED JESIENIĄ i ZIMĄ; jeśli nie znajdziemy chętnych wśród Działkowiczów czeka nas zlecenie dla firmy zewnętrznej…

Zgłoszenia przyjmuje Pan Gospodarz (przypominam jego numer tel.: 888 079 491).

W ramach zachęty wklejam obok zdjęcie ukazujące pewną Panią (członkinię Zarządu SOKmita) w „czynie społecznym” naprawiającą po zalaniu alejkę Źródlaną w okolicy działki 20.

Treść dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników. Prosimy o zalogowanie się.

6. INSTALACJA ELEKTRYCZNA

Informuję Państwa Działkowiczów, że sprawy związane ze stanem instalacji elektrycznej i ewent. awariami będą prowadzone przez Wiceprezesa SOKmita p. Mirosława Gajewskiego (tel. 501 508 882); proszę z nim konsultować każdy przypadek; Zarząd rozważa również przeprowadzenie profesjonalnej ekspertyzy instalacji elektrycznej na terenach wspólnych Ogrodu oraz wewnątrz wszystkich zabudowań; uprzejmie proszę Pana, z którym rozmawiałam na ten temat w Domu Działkowca 6 VIII, o osobisty kontakt (mieszkam na działce 146).

7. DANE KONTAKTOWE

Przeprowadzana jest weryfikacja listy członków SOKmita oraz uaktualnianie numerów telefonów i danych adresowych; jeśli ktoś z Państwa nie otrzymuje korespondencji drogą mailową (ostatnio co około 2 tygodnie) proszę o niezwłoczną korektę danych; w niedługim czasie kontakt listowny (głównie poprzez pocztę elektroniczną) i – w przypadkach koniecznych – za pośrednictwem sms-ów, będzie spoczywał na mnie; chciałabym mieć pewność, że moje wiadomości docierają do WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH DZIAŁKOWICZÓW.

w imieniu Zarządu Stowarzyszenia Ogrodowego KMITA

Magdalena Długosz

Post Author: Zarząd

Dodaj komentarz